Endüstriyel Aritma

Endüstriyel arıtma, saf su arıtma cihazıyla yapılır. Sulu sistemlerle çalışan üretim cihazlarının daha verimli kullanılması ve suyun temizlenmesi için tercih edilir. Bu da endüstriyel cihazlarda teknik ârıza meydana gelme riskini en aza indirir. Kuyu su arıtma ve endüstriyel su arıtma alanlarında profesyonel çözümler sunan firmamız, yenilikçi teknolojiyi üst düzey kalite ile bir araya getirmektedir. Cihazların normal değerlerde su kullanabilmesi arıtma işlemine bağlıdır. Başta kimya sanâyi olmak üzere pek çok alanda saf suya ihtiyaç duyulur. İşte bu, endüstriyel su arıtma ile sağlanır.

Endüstriyel Arıtma Nasıl Yapılır?

Gelişmiş filtreleme sistemlerine sahip cihazlar, normal suyu saf su hâline getirir. Böylece su; tuzlardan, bakterilerden, virüslerden, organik ve inorganik maddelerden, ağır metallerden ayrıştırılır. Atık sulardaki yüksek kirlilik bu sayede giderilir. Biyolojik veya fiziksel paket arıtma ünitelerinden de yararlanılır. KOİ değeri yüksek atık sular, dengeleme haznesine oksijen verilerek indirgenir.

Kimyasal arıtma işlemlerinde flokülasyon, koagülasyon, nötralizasyon ve çöktürme yöntemleri uygulanır. Kimyasal arıtımdan önce fiziksel arıtma işlemi yapılarak atık suyun yükü azaltılır. Bu sırada DAF ünitesi, tambur elek ve mekanik ızgara gibi ekipmanlardan yararlanılır.

Su içerisinde çözünmüş olarak bulunan kirleticiler, kimyasal reaksiyonlar sayesinde çözünürlüğü düşük bileşiklere dönüştürülür. Yahut askıda veya kolloidal maddeler yumaklar meydana getirerek çökeltilir. Kirliliğe yol açan maddeler bu şekilde giderilir.

Sisteme gelen atık suyun arıtılmasında; aktif karbon, fosfor giderimi, azot giderimi, dezenfeksiyon, yağ giderme vb. işlemler kullanılır. Ekipman olarak koagülasyon, karbon adsrobsiyon, filtrasyon, ph ayarlama, flokülasyon, çöktürme, Karıştırma vs. kullanılır.

Endüstriyel arıtma hizmeti; mezbahaneler, tekstil fabrikaları, hastaneler, alüminyum fabrikaları, yağ ve boya fabrikaları tarafından tercih edilir. Ayrıca galvaniz – kaplama endüstrisinde, petrokimya endüstrisinde, entegre işletmelerde de bu hizmete ihtiyaç duyulur. Sanayi su arıtma sistemleri ev tipi su arıtma sistemlerinden daha geniş kapsamlıdır.

Endüstriyel arıtma işlemlerinde kullanılan cihazlar çeşitli sistemlerle çalışır. Örneğin kum sistemleri sudaki tüm partikülleri yok eder. Karbon sistemi sudaki kloru giderir. Reçine (yumuşatma) sistemi ise suyun tadını yumuşatır. Sertliğini gidererek içilebilir duruma getirir.
 

Profesyonel Endüstriyel Arıtma

Endüstriyel arıtma sistemleri konusunda eğitimli personelleriyle hizmet veren Mitsu Arıtma, bu sektördeki beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Fiziksel ve kimyasal arıtma süreçlerini usta işçilikle yöneten firmamız, ekonomik fiyata hızlı ve etkin çözüm arayanların adresidir.

Kurulum, bakım ve değişim işlemlerini titizlikle gerçekleştiren firmamız, endüstriyel sanayi tipi su arıtma ihtiyaçlarını profesyonel olarak gidermektedir. Sağlıklı ve temiz su gereksinimine yanıt veren firmamız en kaliteli malzemelerden ve modern teknolojiden yararlanmaktadır.

 

7/7/2021 2:28:16 PM
269 kez görüntülendi
Etiketler: