Skip to content

RO-400 DİREKT AKIŞ
SU ARITMA CİHAZI

Değerlendirme:
5/5

KATEGORİ: SU ARITMA CİHAZI

ARITMA YÖNTEMİ: TERS OZMOZ

ISI SEÇENEKLERİ: ODA SICAKLIĞI

MUSLUK TİPİ: LÜX MUSLUK

FİLTRE AŞAMA SAYISI : 5

Ürünü paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
İhtiyacınız olan su arıtma çözümünü birlikte belirlemek ister misiniz ?

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Genel Özellikleri

Açık Kasa Su arıtma cihazı Az yer kaplayan şık tasarımı ile günde 280 Litre arıtma kapasitesine sahip ev ve küçük ofis kullanımına uygun arıtma cihazımızdır. Ev tipi arıtma sistemi olarak üretilmiştir.

RO-400 BENZERSİZ ÖZELLİKLERİ

  • Kişiselleştirilebilir yapısı ile ihtiyacınıza göre özelleştirin
  • Su arıtma cihazındaki Paslanmaz Çelik Tank ile suyunuz her zaman güvende
  • Yüksek kapasiteli su üretimi sağlar.
  • Ters Osmos arıtma prensibi ile şebeke suyunuzu tamamen arındırır.

RO-400 SU ARITMA CİHAZI  NERELERDE KULLANILIR ?

Teknik Özellikleri

Filtreleme Aşamaları

Aşama 1: Sediment Filtre (5 Mic.)

Aşama 2: CTO Karbon Filtre

Aşama 3: GAC Karbon Filtre

Aşama 4: Membran Filtre (4×100 GPD)

Aşama 5: Post Karbon Filtre

 

Diğer Özellikler

Tank Kapasitesi: Opsiyonel

Min. Giriş Basıncı: 1 bar

Max. Giriş Basıncı: 7 bar

Su Derecesi: Oda Sıcaklığı

Max. Giriş TDS: 600 ppm

Pompa: 400 GDP Sessiz Pompa

 

Neden Sertifikalı ve Lisanslı Ürün Kullanılmalıdır ?

Evinize, işyerinize aldığınız sizin ailenizin ve çevrenizdekilerin kullandığı su arıtma cihazına yapımında, kullanımında ve doğru çalıştığına dair güvenmeniz ve tescillenmiş olması çok önemlidir. Bu yüzden Mitsu arıtma sistemleri tüm su arıtma cihazlarını sertifikalara uygun halde üretmiş ve ilgili kurumlarda ürünlerini tescileyerek sertifika almaya uygun görülmüştür.
Yan tarafta gördüğünüz sertifikalar bir su arıtma cihazının sahip olması gereken önemli belgelerdir. Bu belgeler ile Mitsu arıtma sistemlerine ait tüm su arıtma cihazları lisanslı hale gelmiş olur ve siz ve çevrenizdekiler güvenle ve kolay bir şekilde suyunuzu elde edebilirsiniz.

NSF sertifikalı Mitsu arıtma cihazları
NSF SERTİFİKASI ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ OLAN BİR BELGEDİR. BU SERTİFİKAYA SAHİP OLUNMASI DEMEK ARITMA CİHAZINIZIN YAPMASI GEREKEN İŞLEVİ YAPABİLECEĞİNE DAİR BİR KANIT SUNAR.
iso-logo
ISO SERTİFİKASI ARITMA CİHAZINIZIN DURUMUNU BELİRTMEKTEDİR. MİTSU ARITMA CİHAZLARI ISO SERTİFİKALARI İÇİNDE EN ÖNEMLİSİ OLAN ISO 9001 NUMARALI KALİTE SERTİFİKASINA SAHİPTİR.
ce-mark
CE SERTİFİKASI AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN UYGULANAN BİR SERTİFİKA SİSTEMİDİR BU SERTİFİKA ARITMA CİHAZLARININ PASAPORTU NİTELİĞİNDE OLUP PİYASA İÇERİSİNDE GÜVENLİ SATIŞI SAĞLANIR.
tse_logo
TSE SERTİFİKASI TÜRKİYE İÇERİSİNDE SU ARITMA CİHAZLARININ GÜVENLİĞİ VE İŞLEVLERİNİ KONTROL ETMEK İÇİN UYGULANAN BİR GÜVENLİK SERTİFİKASI OLARAK KULLANILMAKTADIR.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Ters osmoz teknolojisi çok hassas bir membran filtrasyon teknolojisidir. Amacı; Suyun sağlıklı bir hal alması ve temiz, kokusuz olması için inorganik maddeleri uzaklaştırmak adına yüksek basınç uygulayan bir sistemdir. Bunun yanında ters ozmoz teknolojisi ağır metalleri arıtan tek teknolojidir. Bu yüzden su arıtma cihazları ve arıtmalı sebillerde kullanılmaktadır.Ters ozmoz suyu arıtma süreci ; Su arıtma cihazı içindeki membran filtre aracılığıyla çalışan ters ozmoz arıtılmamış suya iki taraflı basınç uygular ve yarı geçirgen zardan geçirilerek su arıtma cihazında bulunan diğer filtre aşamasına geçer böylece arıtma görevini tamamlamış olur. Suyu post karbon filtresine aktarır.

İlk aşamayı oluşturan bu filtre arıtma sistemlerinin merkezi olan ve asıl arıtma işlemini gerçekleştiren ana membrana giden suyun ön süzme işlemini yapar. Suyu gerçek anlamda arıtan asıl filtre ‘ana membran’dır. Sediment ve karbon filtreler ise kirlilik yapan değerleri sudan temizleyen, kaba kirleri tutulmuş bir şekilde ana membrana arıtma yapması üzerine iletmekle görevli bir filtredir.

Reverse ozmos teknolojisi kullanılan su arıtma sistemlerinde 2. basamağı oluşturan filtre granül aktif karbon filtredir. Aktif karbon yaygın olarak sudaki organik maddelerin tutulumunu sağlayarak renk, koku, tat ve klor giderimidir. Ancak burada, söz konusu olan sadece fiziksel bir süzme işlemi değildir. Aktif karbon filtreler, fiziko-kimyasal arıtma yapan sistemlerdir.

Organik bileşiklerin uzaklaştırılması ve / veya serbest klorun sudan ayrıştırılması işleminde kullanılır, böylece suyun deşarjı veya imalat işlemlerinde kullanılması uygun hale getirilir. Hümik asit ve fulvik asit gibi içilebilir sudaki organik maddeleri ortadan kaldırmak, sudaki klorun asitlerle kimyasal reaksiyona girmesini ve bilinen bir kanserojen sınıfı olan trihalometanları oluşturmasını önler.

Post Karbon Filtre ise İçme suyunda bulunması gereken sağlıklı vücudumuza yarar sağlayan mineralleri suya geri kazandırır,suyun tadını düzenler. Böylece su arıtma cihazı suyunuzu sağlıklı hale getirmiş olur

Membran Filtre Şeması
ARITILMIŞ SU
ATIK SU
ŞEBEKEDEN GELEN SU
ÇİFT KATMANLI ZAR

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne zaman Yapılmalı ?

Su arıtma cihazının içindeki filtreler sizin su ihtiyacınızı karşılamak için sürekli çalışır ve bir süre sonra yıpranır ve işlev gücü azalır bu yüzden yandaki periyodik tabloya göre filtreleri değiştirmeniz gerekir. Düzenli bir şekilde filtreleriniz değiştirirseniz su arıtma cihazınız hep yeni gibi işlevini devam ettirir . Su arıtma cihazının filtre değişim süreçlerini yanda verdiğimiz tablodan takip edebilirsiniz bunun yanı sıra Mitsu arıtma sistemleri su arıtma cihazınızın filtre değişim tarihlerini kayıt altında tutarak sizi bilgilendirecektir.

Tavsiye edilen düzenli bakım ve filtre değişimi periyodudur.

Dünyayı birlikte kurtarmaya var mısınız ?

Play Video

Sıkça Sorulan Sorular

Su arıtma cihazı mutfaklarınızda musluklardan gelen suyu arıtma, temizleme işlevini gerçekleştirir. Musluk suyu mutfağa ulaşana kadar birçok işleve görür bunun yanında bakım görmemiş kirli su borularından gerek size ulaşır böylece suyunuzda kaba pislikler,zararlı mikroorganizmalar ve kötü koku oluşur su arıtma cihazı ise içerisindeki filtrasyon sistemi ile musluğumuza gelen suyu size ulaşmadan önce su arıtma cihazı yakalar ve tüm kötü etkenlerden temizleyerek su arıtma cihazının musluğundan size temiz suyu sunar. Bunun yanında su arıtma cihazının yanında bulunan su arıtma cihazı tankı ile suyu arıtıp orada depolar ve size her zaman temiz, sağlıklı ve leziz su sunar.

Arıtmalı su sebili genellikle işyerlerinde kullanılan bir cihazdır. Bunun yanında arıtmalı su sebilleri kalabalık yerlerde ve ortak kullanım alanlarında kullanılır. Arıtmalı Su sebilleri su kaynağına bağlanarak sebilden kolay ve hızlı bir şekilde su edinmenizi sağlar. Arıtmalı su sebillerinden istediğiniz ısıda su edinebilirsiniz sıcak, soğuk veya oda sıcaklığı bu yüzden arıtmalı su sebilleri önemli bir cihazdır.

Su arıtma cihazı mutfağınızdaki musluk edineceğiniz kirli,tortulu ve kötü kokulu suyu artırmaktadır. Su arıtma cihazının sadece bu işlevi sizin sağlığınız için çok önemlidir. Çünkü; su arıtma cihazı suyu temizlendiğinde artık zararlı mikroorganizma barındıran sulardan su arıtma cihazı sayesinde içmeyeceksiniz. bu yüzden ilk başta anlattığımız suyun yararlarından tam olarak faydalanacaksınız.

Su arıtma cihazından edineceğiniz sular kesinlikle kokmaz çünkü su arıtma cihazının görevi bu içerisindeki filtre sistemi ile klor ve diğer kokuların gitmesini sağlayan su arıtma cihazının tankı da kötü koku oluşumunu engeller. Sadece su arıtma cihazı değil arıtmalı su sebil de de su kokusu oluşması engellenir.

Bu ayrım sizin mutfağınız ve bütçenizle alakalıdr.
açık kasa su arıtma cihazında filtreler dışarıda olduğu için daha çok yer kaplarken. Kapalı kasa su arıtma cihazı filtre sistemini bir kutuya sığdırdığı için daha az yer kaplar. Bunun yanında bu su arıtma cihazının
fiyatları da birbirinden farklı olur açık kasa ile kapalı kasa su arıtma cihazı fiyatları arasında çok fark olmasa da açık kasa su arıtma cihazının fiyatı dah azdır.